Náhodné foto z galerie:

Informace:

Máte zájem udělat workshop na vámi zvolené téma? Napište na mail:

Program Ostrakonu

Pátý ročník

Kromě již tradičních přednášek, workshopů, soutěží a turnajů se letos můžete také těšit na upravenou verzi naší oblíbené, celofestivalové hry Yakuza. Nově pro Vás máme připravenu venkovní sekci s posezením v čajovně, kterou zajištuje náš partner – ČajBar. Bude pro Vás nachystán také doprovodný program a pokud se vše vydaří, i malá kavárnička.

Promítací sál

16:00 - 17:00 Jak vzniká Ostrakon [Přednáška]

Přednášející: Panda a Malman
Takové to normální zakládání festivalu, jak běžel čas a lidé utíkali.... Not fun... Zahájení festivalu...

17:00 - 17:30 Technická Pauza [Technická pauza]

17:30 - 19:00 Dogs: Stray Dogs Howling in the Dark [Promítání]

V post-apokalyptickém světě bez ročních období, kdy člověkem nastolený "zlatý technologický věk" zničil zemi a způsobil, že věda způsobila zkázu lidstva, žijí naši hlavní hrdinové ve městě protkaným zločinem. Ex hitman, nyní barman Mihai, rozrušený a psychopatický Haine, který je výsledkem genetického pokusu, pomstychtivá a přesto laskavá Naoto a informátor Badou. Každý z nich musí najít sílu k překonání všech nástrah a překážek, které jim město připravilo, aby mohli i nadále v tomhle krutém světě žít.

19:00 - 20:30 Fun Dabing [Soutěž]

Utvořte týmy a přijďte si nadabovat krátkou scénku. Hodnotíme důmyslnost, vtip i práci s hlasem. Scénky nahrajeme a dáme na naše stránky, abyste se mohli pochlubit kamarádům svými výtvory.

20:30 - 22:30 Cowboy Bebop - Tengoku no Tobira [Promítání]

Animovaná sci-fi, natočená podle úspěšného japonského televizního seriálu, začíná v roce 2071. Mars je v ohrožení! V předvečer svátku Halloween vybuchne na dálnici nedaleko kráteru, kde leží hustě obydlené město, teroristická bomba. Výbuch má děsivé následky - 500 mrtvých a zraněných, jež zřejmě zasáhla chemická zbraň. Na dopadení útočníků je vypsána vysoká odměna, a tak se na scéně objeví Bebop a jeho parta a dají se do práce. (oficiální text distributora)

Přednáškový sál

17:30 - 18:30 Hiroyukim Sawano - skladatel [Přednáška]

Přednášející: Alena Izi Osobová
Srdečně Vás všechny zvu na přednášku o soudobé japonské hudbě. Konkrétně se tato hodinka bude týkat jistého skladatele jménem Hiroyuki Sawano. I když toto jméno možná neznáte, tak si jistě vybavíte hudbu například z anime Shingeki no kyojin, či filmu Ao no Exorcist. A to není ani z daleka vše... Můžete se těšit na bližší seznámení se životem skladatele, ale i ukázky nejhezčích skladeb.

19:00 - 20:00 Japonské módní značky [Přednáška]

Přednášející: Pierrette
Psychadelicky pestrobarevné i děsivě temné oděvy, roztomilá lolita móda i inspirace v tradičních kimonech. Harajuku móda je hravá, plná fantasie, bez hranic! Představíme Vám její nejznámější značky, nakoukneme do zákulisí výroby a poslechneme si pár rozhovorů s designéry.

22:00 - 23:00 What the... sekkusu! [Přednáška]

Přednášející: Zuzana "Saki" Macháčová
Všichni jste weebové, co milují lechtivé scény v anime. Je zbytečné zapírat. Raději se s tím smiřte a přijďte na přednášku, kde Vám představím pár anime scén. Scény, ve kterých se nás tvůrci snaží přesvědčit o tom, že to jde a funguje úplně jinak, než bychom čekali.

Workshopy

Herní místnost

16:00 - 18:00 Volné Hraní [Soutěž]

18:00 - 19:00 3D tisk [Přednáška]

Přednášející: Lukas Nikel
Zajímalo vás někdy, jak funguje 3D tiskárna? Na Ostrakonu se o tom můžete něco dozvědět. Přijďte na povídání o 3D tisku a podívejte se na menší ukázku. Tiskárna bude v konzolové místnosti vystavena i po přednášce.

19:00 - 19:30 Technická Pauza [Technická pauza]

19:30 - 21:30 DDR turnaj [Soutěž]

Jak hbité jsou vaše nohy na podložce? Přijďte se ukázat, jak umíte trsat, a nandejte to ostatním!

21:30 - 22:00 Technická Pauza [Technická pauza]

22:00 - 0:00 Volné Hraní [Soutěž]

Promítací sál

9:00 - 10:30 Gyakkyou Burai Kaiji: Ultimate Survivor [Promítání]

Itou Kaiji je ubožák, muž, který pouze svůj dosavadní život promrhal gamblerstvím a jeho dluhy narůstají geometrickou řadou. Nesnáší sám sebe, je pronásledován závistí vůči ostatním lidem, ale nedělá nic pro to, aby se svých obřích dluhů zbavil. Do doby, kdy jednoho dne dostane nabídku od neznámého muže zbavit se svých dluhů v jednu jedinou noc. Kaiji musí podniknout plavbu na lodi jménem Espoir, během této plavby se bude moci zbavit všech dluhů a možná si ještě přivydělat nějaké peníze navíc, když se zúčastní karetní hry jako žádné jiné. Jelikož je zoufalý, Kaiji příjme tuto nabídku svého života. Nicméně se ukáže, že hra je nebezpečná a Kaiji je obklopen ostatními hráči, také dlužníky, kteří udělají cokoliv, aby ho zničili a tím si zajistili vlastní přežití. (CSFD)

11:00 - 12:30 Beseda tu ještě nebyla [Přednáška]

Přijďte si poslechnout, jak zpovídáme Vaše oblíbené cosplayery. Těšit se můžete na: V první polovině si poslechneme několik anekdot, jak který cosplayer například začínal, co má nejraději, jaké vtipné zážitky se mu při cosplayování staly. Ve druhé se můžete ptát Vy - naši návštěvníci - na klasickém Q&A. Celou besedou vás bude provázet náš moderátor - Malman.

12:30 - 13:00 Technická Pauza [Technická pauza]

I technika si potřebuje odpočinout. A co teprve vydýchaný vzduch, ten musíme vyhnat!

13:00 - 14:00 Koutetsujou no Kabaneri [Promítání]

Svět je uprostřed průmyslové revoluce, když se objeví strašlivý virus, který změní infikované lidi na stvoření známé jako "Kabane" (Svítící zombie - pozn. Mal.). Pokud jste napadeni Kanabe, stává se z vás nemrtvý a přidáváte se k jejich řadám. Zbytky civilizace přežívají v opevněných baštách a jedinou cestou do těchto obřích pevností jsou těžce pancéřované vlaky, které jsou obsluhovány a stavěny mladými lidmi, jako je hlavní hrdina Ikoma. Ten je infikován poté, co chce otestovat vlastnoručně vyrobenou zbraň, která má snadno ničit Kabane.

14:00 - 15:30 Akiba's Trip The Animation [Promítání]

Otaku sestry, Tamotsu a Niwaka Denkigai, nakupují v Akihabaře, když jsou překvapeny vampýrskými cosplay monstry! Tato stvoření, známá jako "Bugged Ones", mohou kohokoliv napadnout, a brzy začnou působit potíže po celém městě. Když se Tamotsu ocitne v nemilost jednoho z těchto tvorů, zachrání ho tajemná Matome Mayonako. Společně bojují s "Buggedy", ale dříve, než se jim je podaří porazit, je Tamotsu smrtelně zraněný, když chrání Matome. Jedinou možnou volbou pro záchranu, je jeho transformace na vysokou úroveň Bugged One - stejně jako je i ona!

15:30 - 16:00 Technická pauza [Technická pauza]

I technika si potřebuje odpočinout. A co teprve vydýchaný vzduch, ten musíme vyhnat!

16:00 - 18:30 Košplej soutěž [Soutěž]

Soutěž Košplej: V rozmezí dvou hodin je na Vás si vytvořit z dostupných materiálů kostým a odprezentovat jej. Během celého procesu bude na Vás dohlížet porota společně s návštěvníky, a na závěr Vás ohodnotí ostatní návštěvníci festivalu.

18:30 - 19:00 Technická Pauza [Technická pauza]

I technika si potřebuje odpočinout. A co teprve vydýchaný vzduch, ten musíme vyhnat!

19:00 - 23:00 Noční Anime Hra [Soutěž]

Tak jako každý rok, i letos se můžete těšit na "Noční anime hru". Ta již tradičně proběhne v sobotu večer. Každá sekce si připraví speciální soutěžní stanoviště, kde otestujeme vaše smysly, reflexy, nápaditost i zdatnost. Z loňských let můžete znát stanoviště jako "ohol kiwi" nebo "najdi jeřába". Vítězná dvojice od nás obdrží hodnotné ceny a bude slavnostně vyhlášena na Galavečeru.

Přednáškový sál

11:00 - 12:30 Pokemoni v průběhu generacemi [Přednáška]

Přednášející: Ibrahim
Pokemoni jsou s námi už 20 let a přesto se zdá, že je to stále stejná hra. Je tomu opravdu tak? Projdeme si všechny herní generace a zjistíme, jak moc zůstala hra stejná a jaké měli jednotlivé generace dopad na hráče či samotnou hru.

13:30 - 14:30 Herní Trailery - TOP 10 [Přednáška]

Přednášející: Paja
Proč? No proč taky ne! Náš Pája si pro Vás připravil svých 10 nejoblíbenějších trailerů na hry v průběhu historií. Ukázkami i svou argumentací chce rozpoutat debatu a zjisti, jestli s ním souhlasíte a nebo ne.

14:30 - 16:00 Přednášení pro Začátečníky [Přednáška]

Přednášející: Dana Diváková
Uvažujete, že začnete přednášet? Míváte před lidmi trému? Zkušená lektorka a školitelka vás provede základními pravidly a praktikami při vystupování před lidmi, tvorbě podpůrných materiálů a tak dále. Ať už se jedná o prezentaci ve škole, vystoupení na pódiu během soutěže nebo přednášení na festivalech i mimo ně.

16:00 - 17:30 Cestování po Japonsku [Přednáška]

Přednášející: Nord
Povídání o tom, jak přežít Japonsko. Na co se nachystat, kde co koupit a kde jíst. Také se dozvíte kde v Japonsku získávat informace, kam jít a kam zase ne. A taky proč se vyhýbat všem cyklistům.

18:00 - 19:00 Harajuku Makeup a Účesy [Přednáška]

Přednášející: Pierrette
Lolita a Harajuku móda není jen o oblečení. Makeup a účesy hrají zásadní roli! Ale jak na to? Podívejte se na mix různých návodů a nápadů pro inspiraci.

19:00 - 23:00 Noční Anime Hra [Soutěž]

Jako každý ročník, i tento se můžete těšit na večerní soutěž plnou výzev. Ve dvojičce projdete několika stanovišt, kde budete plnit různé střelené úkoly. Bude letos první zrovna Vaše dvojice?

Workshopy

10:00 - 12:00 Origami [Workshop]

Vedoucí workshopu: Dai
Klasika jako vždy. Skládání papíru a utváření z něj například labutí. Máte nemotorné ruce? Nevadí. Chce to jen cvik.

12:30 - 14:30 Gothic & Lolita sraz [Workshop]

Vedoucí workshopu: Pierrette
Setkání všech, co mají rádi tyto módní styly. Nováčci vítáni! ;-) Focení, diskuse o naší komunitě, společné hry, módní časopisy k nakouknutí.

15:00 - 16:00 Sushi Workshop [Workshop]

Vedoucí workshopu: Alena Osobový
Přijďte si vyzkoušet, jak se vyrábí sushi a svůj výrobek pak zbaštěte nebo dejte ochutnat kamarádům. I pro kulinářské začátečníky.

16:30 - 18:30 Základy kresby a jak na prekérie [Workshop]

Vedoucí workshopu: Dragon
Během dvou hodin si asi neukážeme, jak "správě" kreslit, ale možná už budete vědět, na co si třeba dávat pozor, nebo jak na některé nepříjemnější problémy. Můžete se těšit například na základy kresby, jak si stanovit proporce a rozdělit perspektivy. To ale není zdaleka vše, co si pro Vás náš skvělý Dragon připravil. Workshop se bude opakovat i v neděli.

19:00 - 23:00 Noční Anime Hra [Soutěž]

Herní místnost

9:00 - 11:00 Volné Hraní [Soutěž]

11:00 - 12:00 DDR - PIU [Přednáška]

Přednášející: Panda
Přednáška se bude zabývat historií a vývojem tanečních her DDR a PIU, jak se hrají a co vlastně všechno obnáší . Podíváme se, jaké jsou slasti i strasti těchto her. Panda se účastnil i soutěže "Mistrovství ČR v DDR", může Vám tak předat dojmy z první ruky a podělit se o své zážitky.

12:00 - 12:30 Technická Pauza [Technická pauza]

12:30 - 14:30 Injustice 2 [Soutěž]

Ukažte, co ve Vás je v úžasném pokračovaní mlátičky - Injustice. Vyberte si postavu a nakopejte vašemu soupeři pozadí.

15:30 - 16:00 Technická Pauza [Technická pauza]

16:00 - 18:00 Tekken 7 [Soutěž]

Pokračování úžasné bojové hry je tady. Vyber si postavu a bojuj o titul nejlepšího bojovníka. Úkol je jasný ... měj lepší score než ostatní.

18:00 - 19:00 Technická Pauza [Technická pauza]

19:00 - 23:00 Noční Anime Hra [Soutěž]

23:00 - 23:30 Technická Pauza [Technická pauza]

23:30 - 0:00 Volné Hraní [Soutěž]

Promítací sál

9:00 - 10:00 Chou Shounen Tanteidan NEO [Promítání]

Série která sleduje potomka Kobayashi z řady detektivních románů Edogawa Ranpo.

10:00 - 11:30 Boruto: Naruto the Movie [Promítání]

Čtvrtá válka nindžů skončila před 15 lety. Pět soupeřících vesnic se spojilo, spolupracují a nyní dokonce budou poprvé společně pořádat chuuninskou zkoušku. Naruto Uzumaki je 7. Hokage Skryté listové vesnice, z níž se v době míru postupně stalo město s pokročilou moderní technologií. Se svou ženou, Hinatou, má dvě děti: syna Boruto a dceru Himawari. Práce zabírá Narutovi všechen čas, je vyčerpaný a stínovými klony se nechává zastupovat i doma, kam už z kanceláře téměř nechodí. Boruto je genin v elitním týmu, který trénuje Konohamaru Saturobi. Boruto ale svůj výcvik zanedbává jako výraz vzpoury proti otci. Ve snaze upozornit na sebe v následujících Chuuninských zkouškách se ale začne učit od Sasukeho a sáhne po zařízení, díky kterému se ve zkouškách přiblíží až k finále. Tu se ovšem stane něco nečekaného…

11:30 - 13:00 Boku no Hero Academia [Promítání]

Boku no Hero Academia se odehrává ve světě, kde má 80 % populace nějakou speciální schopnost. Je to svět superhrdinů, kteří bojují proti těm, kteří své speciální schopnosti zneužívají, a proti nejrůznějším monstrům, která se občas objeví a narušují poklidné životy ostatních. Hrdinové jsou obdivováni a spousta mladých chlapců sní o tom, že jednoho dne to budou oni, kdo bude bojovat se zločinem. Izuku Midoriya je jedním z nich. Již od malička měl naprosto jasno v tom, čím chce být až vyroste, a jeho vzorem se stal jeden z největších hrdinů - statečný All Might. V cestě mladého chlapce však stojí jedna obrovská překážka. Izuku Midariya je totiž jedním z těch zbylých 20 % populace, která žádnou speciální schopnost nemá... Zdroj CSFD

13:00 - 14:00 Hai to Gensou no Grimgar [Promítání]

Hai to gensō no Grimgar je příběhem o tom, že život není jednoduchý, obzvlášť když se objevíte na místě, o kterém vůbec nic nevíte a chybí vám kromě vzpomínek na minulost i peníze a navíc je svět, kde jste, plný lidí se speciálními a magickými schopnostmi, které vy ale nemáte - zatím... Skupina mladých lidí se probudí v temnotě, nikdo neví, odkud pocházejí a jak se tam ocitli. Když se dají dohromady a opustí temnou místnost, tak se před nimi rozprostře svět známý jako "Grimgar". Zde jsou prakticky ihned zajati zdejšími vojáky a odvedeni do jejich tábora. Skupina u sebe nic nemá, ale jídlo, příbytek i šaty něco stojí. A tak se mladí lidé, proto aby se uživili, stávají lovci zdejších různorodých lesních tvorů, kteří mají nejrůznější magické schopnosti a kteří ohrožují zdejší obyvatele a nebo jsou na jejich tělech nejrůznější části (drápy, zuby, kůže), které lze dobře prodat. Toto ovšem není nijak jednoduché, obzvlášť když nemáte prakticky žádné zkušenosti a ani řádný výcvik! Zdroj CSFD

14:00 - 14:30 Technická Pauza [Technická pauza]

I technika si potřebuje odpočinout. A co teprve vydýchaný vzduch, ten musíme vyhnat!

14:30 - 16:00 Baccano! [Promítání]

Tři příběhy v jednom balení. První zavede do newyorského podsvětí, kde se nebojuje o nic menšího než o život a nápoj nesmrtelnosti. Ve druhém nasednete na express "Flying Pussyfoot". Ale pozor na ostatní cestující! S mafiány se setkáte i ve třetím příběhu, kde zjistíte, kam až králičí nora sahá. Zdroj Akihabara

17:00 - 18:00 Vtipná lolita videa [Přednáška]

Přednášející: Pierrette
Výběr toho nejlepšího z Youtube. Jaké každodenní problémy číhají na lolitu? Jak přetěžké může být sehnat vysněné šaty? A co dramata v komunitě?!

18:00 - 18:30 Technická pauza [Technická pauza]

I technika si potřebuje odpočinout. A co teprve vydýchaný vzduch, ten musíme vyhnat!

18:30 - 19:30 Kendó [Workshop]

Vedoucí workshopu: Dominik Vavrla
Za spolupráce se Sakura Dojo Ostrava, vám přinášíme přednášku, s ukázkou na téma Kendó. Kendó je japonské bojové umění boje s mečem, doslova znamená “cesta meče“. Jeho počátky sahají do 12. století, kdy v Japonsku vznikla kasta samurajů.Moderní Kendó vznikalo koncem 19. a začátkem 20. století syntézou a standardizací z několika starých škol. Dnešní Kendó používá obou výcvikových metod, jak cvičení kata, za použití dřevěných mečů bokenů nebo pravých mečů, tak i cvičení s bambusovým šinajem a ochrannou výstrojí. Cílem moderního Kendó je především výchova člověka. Trénink trvá celý život, harmonicky rozvíjí člověka jak po fyzické, tak především po mentální stránce. Chcete vědět víc? Tak to se nejspíše uvidíme.

19:30 - 20:00 Technická pauza [Technická pauza]

I technika si potřebuje odpočinout. A co teprve vydýchaný vzduch, ten musíme vyhnat!

20:00 - 23:30 Galavečer [Přednáška]

Přednášející: Malman

Přednáškový sál

9:00 - 10:00 Lolita & Aristocrat Music Mix [Přednáška]

Přednášející: Pierrette
Hledáte nějakou novou kapelu na poslech? V rychlosti vám představíme mnoho japonských kapel různých žánrů, které svůj vzhled stylizují do Lolita & Aristocrat módy! (Jedná se primárně o ukázku hudby pozn. Mal.)

10:00 - 11:00 Blackface? Co to sakra... [Přednáška]

Přednášející: Malman
Možná už jste slyšeli o kauzách spojených s "Blackface", ale víte, co to vlastně je? Proč mají některé skupiny problém, když si bílý cosplayer upraví barvu pleti? Něco o tom víte, nebo máte zajímavý názor a chcete se o něj podělit? Během zhruba hodinky si celé téma představíme a určitě zbude i dost času na diskusi.

13:00 - 14:30 Démoni a monstra starého Japonska [Přednáška]

Přednášející: Nord
Přehlídka známějších i méně známých japonských monster od létající Kappy, až po stařenu kradoucí varlata nebo oči v zadku. Čekají Vás staré ilustrace, strašidelné historky a samozřejmě užitečné rady, jak se monstrům bránit.

14:30 - 16:00 Mafie x Yakuza? Není to to samé? [Přednáška]

Přednášející: Hayato
V čem si jsou italská Mafie a japonská Yakuza podobné? A v čem jsou zase úplně rozdílné? Toto a jiné zajímavosti se dozvíte na přednášce, kterou si pro Vás připravil bývalý organizátor Ostrakonu, Hayato.

17:30 - 19:00 Jak (úspěšně) předstírat profesionalní natáčení [Přednáška]

Přednášející: Arucard
Jak se správně připravit na natáčení? Jak se chovat na place, jak si rozdělit práci a co si z placu odnést? A je lepší, když si každý donese svačinu od maminky, nebo když se celý catering hodí na jednoho nešťastného člena štábu? To vše a mnohem víc o fungování audiovizuálního štábu před placem, na place a po place, se dozvíte na této přednášce. Zjistíte jak se vyhnout amatérským chybám, jak si fungování na place co nejvíce zefektivnit a jak celkově působit jako skutečný profesionální štáb, který ví co dělá... nebo to aspoň dost dobře předstírá.

Workshopy

10:00 - 11:30 Asijské mučící metody [Přednáška]

Přednášející: Kasumi
Je mi jasné, že když se řekne taková gilotina, či španělská botička, každý by dokázal říct, o co jde. Ale co takové letadlo či drcení lebky slonem? A co kdybych vám řekla, že vybrané metody uvidíte i živě? Už se těšíte? Tak nesmíte chybět na přednášce (jejím druhém díle) „Asijské mučící metody“.

12:00 - 14:00 Základy kresby a jak na prekérie [Workshop]

Vedoucí workshopu: Dragon
Během dvou hodin si asi neukážeme, jak "správě" kreslit, ale možná už budete vědět, na co si třeba dávat pozor, nebo jak na některé nepříjemnější problémy. Můžete se těšit například na základy kresby, jak si stanovit proporce a rozdělit perspektivy. To ale není zdaleka vše, co si pro Vás náš skvělý Dragon připravil. Opakování workshopu ze soboty.

15:00 - 16:30 Sushi [Workshop]

Vedoucí workshopu: Alena Osobová
Přijďte si vyzkoušet, jak se vyrábí sushi a svůj výrobek pak zbaštěte nebo dejte ochutnat kamarádům. I pro kulinářské začátečníky.

17:00 - 19:00 Tvorba cosplay [Workshop]

Vedoucí workshopu: Rado
Pokud chcete začít vyrábět převleky, ale nejste si úplně jistí, jak na to, přijďte se odívat na workshop, který si pro Vás připravil slovenský cosplayer, Rado. Společně se svým pomocníkem, Ironem, Vám ukáže práci s různými materiály a s vaší pomocí se pokusí vyrobit kompletní převlek. Jaký? To je tajemství ;)

Herní místnost

9:00 - 11:00 Volné Hraní [Soutěž]

11:00 - 11:30 Technická Pauza [Technická pauza]

11:30 - 13:00 Samurai Warriors 4-II [Soutěž]

Podle některých hra co patří do hrobu. Podle mě nikoli. Souhlasíš i ty? Dokaž to v turnaji.

13:00 - 13:30 Technická Pauza [Technická pauza]

13:30 - 15:00 Naruto Shippuden 4 Road to Boruto [Soutěž]

Pokračování anime série Naruta je zde a s ním i nová hra. Můžete se těšit na nové postavy, jako je např. Narutův syn Boruto. Koho si vyberete za svého bojovníka, který se za Vás porve s ostatními?

15:00 - 15:30 Technická Pauza [Technická pauza]

15:30 - 19:00 Volné Hraní [Soutěž]

19:00 - 22:00 Technická Pauza [Technická pauza]

22:00 - 0:00 Volné Hraní [Soutěž]

Promítací sál

9:00 - 10:00 Ani Tore! XX: Hitotsu Yane no Shita de [Promítání]

Vstávat a cvičit aneb "Procvičte si svou duši a tělo!" Každá epizoda obsahuje různé cviky , jako jsou push-ups, sit-ups, zákruty páteře, tance, jóga, taichi a další. Pět dívek, které se chtějí stát idoly, budou cvičit s Vámi :)

10:00 - 12:00 Cowboy Bebop [Promítání]

Letopočet se momentálně zaseknul na čísle 2071 a zářivá budoucnost stále nikde. Lidstvo si zatím krátí čekání na světlé zítřky osidlováním Sluneční soustavy, k čemuž mu pomáhají obří teleporty umístěné na oběžných drahách. Éra kolonizace vesmíru ovšem víc než co jiného připomíná divoký západ s meziplanetárními bandity, smrtícími kráskami a pistolníky s přesnou muškou. Tímto světem líně proplouvá kosmická loď Cowboy Bebop, jejíž posádku tvoří věhlasná parta nejdrsnějších lovců odměn - bezstarostný dlouhán Spike Spiegel, ostřílený bývalý polda Jet, kráska s temnou minulostí Faye Valentine, nezletilá hackerka Ed a inteligentní pes Ein. Zdrij Akihabara

12:00 - 12:30 Technická pauza [Technická pauza]

12:30 - 14:00 Phantom: Requiem for the Phantom [Promítání]

Mladý japonský turista se nešťastně zaplete k vraždě, kterou spáchal jeden z nejnebezpečnějších vrahů americké mafie - fantom. Po zoufalém útěku se najednou probudí v opuštěném skladišti uprostřed pustiny. Nepamatuje si nic. Kdo je, odkud je a ani co tam dělá. Postupně zjistí, že ho tam dovlekla zmíněná mafie, která mu vymazala paměť, aby neměl možnost se nikam vrátit a dala mu na výběr ze dvou možností. Buď pro ně bude zabíjet, nebo zemře on sám. Ovšem jeho touha žít je silnější než cokoliv jiného… Zdroj : Akihabara

14:00 - 15:00 Ukončení [Přednáška]

Společně se rozloučíme s pátým ročníkem festivalu, podíváme se, kolik se nás vlastně sešlo, co jsme všechno viděli, co nás čeká příště. Také si vyslechneme zpětné reakce a pocity z celého festivalu a poté se všichni po společně stráveném víkendu rozloučíme.

Přednáškový sál

Workshopy

Herní místnost

9:00 - 13:00 Volné Hraní [Soutěž]

13:00 - 15:00 Ukončení [Technická pauza]